kwi 28 2014

Wentylacja mechaniczna doskonałym rozwiązaniem...


Komentarze: 0

W dzisiejszych czasach poszukując energooszczędnych rozwiązań montujemy bardzo szczelne okna oraz drzwi, które ograniczają wymaganą wymianę powietrza. Brak wentylacji może doprowadzić do pojawienia się grzyba, parowania okien a nawet do złego samopoczucia. Dlatego wręcz koniecznym staje się instalacja systemu wentylacyjnego. W sprzedaży polecane są dwa systemy wentylacji, grawitacyjny i mechaniczny. Jednak wentylacja mechaniczna oprócz prawidłowej wymiany powietrza może zagwarantować dodatkowo zminimalizowanie kosztów  związanych z jego ogrzaniem co jest szczególnie istotną zaletą w czasie sezonu grzewczego.

W jakim pomieszczeniu sprawdzi się wentylacja mechaniczna?



Mechaniczne systemy wentylacyjne dzięki swojej dodatkowej funkcjonalności porównując do wentylacji grawitacyjnej bardzo dobrze sprawdzają się o każdej porze roku. Dedykowane są do zainstalowania w domkach jednorodzinnych i nie wymagają uciążliwych prac montażowych.


Rodzaje mechanicznych systemów wentylacyjnych



Dostępne w sprzedaży systemy wentylacji mechanicznej w zależności od indywidualnych oczekiwań użytkowników mogą pełnić rolę wywiewną lub bardziej rozbudowaną wywiewno – nawiewną, której kolejnym zadaniem jest odzysk ciepła z wywiewanego powietrza.

Jak funkcjonuje wentylacja mechaniczna?



W budowie wentylacji mechanicznej wywiewnej wykorzystywane są odpowiednie wentylatory, instalowane przy wylocie przewodów, którymi usuwane jest z zamkniętego pomieszczenia powietrze. W sprzedaży polecane są modele z jednym, pełniącym rolę centrali wentylatorem, do którego przewodami doprowadzane jest powietrze ze wszystkich pomieszczeń budynku. Świeże powietrze doprowadzane jest do wewnątrz podobnie jak w wentylacji grawitacyjnej, przez otwory wentylacyjne bądź okna. Wentylacja mechaniczna wywiewno – nawiewna dodatkowo wyposażona może być w drugi, nawiewny wentylator oraz w specjalistyczny wymiennik ciepła, którego najważniejszym celem jest odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego a w następnej kolejności ogrzanie nim dopiero dostarczonego powietrza.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz